3 people like this.

5,349 comment(s). Last comment by King Kong73 2013-05-06 07:03

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 15:27 | Report Abuse

infoumland...sori lah jika kau tergulung dalam 72/73. Balik kg lah ngaji pondok. Kau pegi la ke Pasir Tumbuh n jumpa BN candidate SHARUL. Dia boleh ajar kau ilmu batin n ilmu pondok. Kau n NIK AZIZ sama jer.

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:28 | Report Abuse

tapi ranger, bila pula nabi saw ajar ilmu batin...cakap kalau takda dalil...kau ni 2x5...entah2 lagi teruk, ini zaman byk org cerita pasal agama, rupa2nya kosong ilmunya (menurut nabi saw tentang akhir zaman dr hadits shahih...nabi saw yg sabda , bukan aku cakap) ilmu batin? hahaha ahli sunnah tak pernah cerita ilmu batin bro...kau byk terpengaruh dgn persekitaranmu

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 15:29 | Report Abuse

Dah korang jahil, taknak ngaku. Aku apa pasal? apa ku dulik? Nasib korang ler. Mati nti, tau ler...

Jgn nak besar2kan NIK AZIZ kau tu. Aku tak heran orang macam dia. Dia cuma mursyid politik, BUKAN mursyid agama.

AJ AJ

Posted by AJ AJ > 2013-04-26 15:32 | Report Abuse

haahahahaha...Ranger..Ranger....pondok doyan ke????

72/73 tak best la bro...baik 69..baru le puas...wakakakaka

Posted by Namoyaki Takarajima > 2013-04-26 15:38 | Report Abuse

LOL, Hey Bingo, 'How much' you are paid for all this messed? Spinning over and over outdated info that are NOT useful for share markets? 'How much'?

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:38 | Report Abuse

perkataanmu tentang nik aziz tu aku sokong... tapi claim kau aku/mereka ke sesiapa jahil itu perlu dalil quran/sunnah sebagaimana perkataanmu tentang 'ilmu bathin...kalau tidak berasal dr Quran/kitab sunnah macamana kau boleh claim kau yg ahli sunnah (camne org yg baca kitab sunnah dinilai pula sbg tak sunnah???).
----
perkataan mu:
"Dah korang jahil, taknak ngaku. Aku apa pasal? apa ku dulik? Nasib korang ler. Mati nti, tau ler... "

.... ini perkataan ahli sunnah ke? kau pun sama macam org Pas...Nabi saw bersabda "umatku akan terbahagi kpd 73 golongan.... (dari 72 golongan) Allah merasakan keganasan suatu golongan terhadap golongan yg lain...

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 15:39 | Report Abuse

AJ2, kesian orang macm kau ni. Mungkin kau tak ngaji pondok. Mungkin ALLAH masih tutupkan pintu hati kau. NIK AZIZ kau pun tak ada ilmu ketuhanan. Mana dia percaya sifat 20? Sama lah dgn kau AJ2. Jgn makan diri kau dah lah.

skyboyman

Posted by skyboyman > 2013-04-26 15:42 | Report Abuse

soon bingo the pig will get his pay..

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:43 | Report Abuse

ha ranger... kritikan kau terhadap sifat 20... i agree sebab sifat 20 tak pakai dalil sepenuhnya...
--------
apa yg kunilai tak benar darimu maka aku minta dalil
apa yg kunilai benar darimu (bahawa dalilnya wujud) maka aku sentiasa membenarkanmu

Posted by Namoyaki Takarajima > 2013-04-26 15:44 | Report Abuse

? Whoaa! It's getting hotter in here. Nik Aziz? PAS? ALLAH? SIFAT 20? 'ILMU BATHIN'?

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 15:44 | Report Abuse

anbz,

Jangan kau nak agungkan NIK AZIZ kau tu. Kau tau tak apa dia al sunnah wal jamaah? Selagi kau belum pegang ilmu syariat, tariqat, hakikat and ,makrifat...usahlah kau berbicara dgn aku. Pegi lah kau jumpa Mantan Mufti N9 Syeikh Motaza, belajar lah ilmu tariqat dulu.

Aku tak perlu nak berdebat dgn org PAKATAN, pengikut MATA BENGKAK tu...

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 15:47 | Report Abuse

anbz,

NAK DALIL? hahaha. Buat apa aku nak ajar pengikut PAKATAN?

Baik kau kenali ALLAH dulu lah.

Nak dalil?

AWALUDIN MAKRIFATULLAH..AWAL2 AGAMA MENGENAL ALLAH.

Kau tanya NIK AZIZ dia ada ilmu ni tak? Kata mursyid?

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:47 | Report Abuse

dpd kau serang org2 yg tak faham agama baik kau bukak shahih bukhari/ muslimkah/kitab musthalahul hadits kah/Quran/tafsir ibnu katsir kah,...kau takkan dapat berdakwah/mengubah pendapat org lain dgn menyerang...yg kau dpt hanyalah menyerang/berdebat...dan itu bukanlah sesuatu yg baik utk dirimu wahai saudaraku mahupun saudara seislammu yg menjadi seterumu

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:49 | Report Abuse

ranger kenapa kau bodoh? kan aku kata aku agree (sokong kau wahai ranger) tentang perkataanmu tentang nik aziz...pa la kau ni

Posted by FattyDragon > 2013-04-26 15:50 | Report Abuse

Aiiii.....Ranger why you behave like god ,...exacting punishment and warning....don't u know it's a sin to do that?

Posted by Namoyaki Takarajima > 2013-04-26 15:51 | Report Abuse

Brothers? Both of you (anbz & Ranger) are Muslim and Malay?

starships

Posted by starships > 2013-04-26 15:51 | Report Abuse

alamak, anbz kena gigit dengan si ranger ni, padan muka

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:55 | Report Abuse

ilmu tariqat? sufi...baru wujud dlm kurun 3 hijriyah... aku ngaku sunnah...apa2 yg tiada kaitan dgn sunnah bukan urusanku, --- bagiku Nik Aziz adalah seorg khawarij
-----
ilmu makrifat? hakikat? betul2 lah kau ni sufi sesat
--------
Aku pengikut pakatan? bila pulak aku cakap? nampak sangat kau tak faham langsung tulisanku.
------
Dalil bagi perkataanmu yg menunjukkan kejahilanmu memang tak wujud...tak wujud dlm quran maupun kitab2 hadits dr hadits shahih...tapi memang wujud dlm kitab2 karangan org sufi/syiah
-------
akidah kau dgn aku memang tak sama dr perkenalan yg singkat ini

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 15:58 | Report Abuse

masing2 mengaku sunnah tapi sumber agamanya tidak sama...hahaha

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:06 | Report Abuse

anbz,

Kau PAKATAN atan BN, tak penting bg aku. Tak perlu lah aku nak bertekak dgn kau. Kan aku cakap, kau jumpa lah Mantan Mufti N9, Syeikh Motaza. Cari lah dia. Apa dia Tariqat AHMADIAH? Dia keturunan Syeikh Mohd Said, makam kat Ampangan, Seremban, N9. BELAJAR LAH DGN DIA. Itu pun kalau dia nak bukak citer.

AWALUDIN MAKRIFATULLAH..AWAL2 AGAMA MENGENAL ALLAH.

yg itu pun kau tak pernah jumpa? Nasib kau lah anbz. Buang masa cakap dgn kau.

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:07 | Report Abuse

Itu baru basic. Kau nak aku bukak citer lg? Tak payah..buang masa aku.

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 16:08 | Report Abuse

dari zaman parameswara peluk islam sekitar 1400 masihi...kita org melayu tak pernah ada seorangpun pakar hadits!!!(hafal 20,000 hadits dgn sanadnya sekali)
----------
dr zaman parameswara...org perempuan melayu islam yg muda hanya mula pakai tudung start tahun 80'an...betapa peliknya (mereka tak pakai tudung bukan krn ingkar...tapi tak tahu ia wajib...betapa lemahnya penyampaian agama di negara kita!!!)
---------
kitab2 kuning dipanggil kitab lama pasal berabuk dan buruk!!! Padahal itu kitab2 baru wujud dlm 100-150 tahun lepas!!!
----
kitab2 terbaik dr org terdahulu...tiada pada simpanan org melayu (kitab2 hadits yg beribu2) krn org melayu tak tau bhs arab/penterjemahan begitu lemah hinggalah akhir2 ini org2 indon menterjemahkannya-
-------
ilmu2 yg disangka islam rupa2nya hanya sangkaan...buktinya dalilnya bukanshj tak wujud dlm quran/hadits/@hadits palsu/lemah malah bertentangan!!!
------
tariqat? ma'rifat? bathin? aku tak kenal ini wujud dlm sunnah...haha ranger2 suka maki org rupa2nya...hehehe

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:09 | Report Abuse

kan aku cakap...jangan buang masa dgn aku...ilmu kau, ilmu kau...ilmu aku, ilmu aku...istinjak pn belum betul, makrifat rahsia solat pun tak tau..jgn lah nak besar2kan ilmu syariat kau tu...

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:11 | Report Abuse

Nasib kau lah anbz...aku tak ada ilmu nk bg kau..kosong...

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:12 | Report Abuse

Baik kau keje lah budak2...jgn guna masa opis nak bertekak dgn aku.

hoohaa

Posted by hoohaa > 2013-04-26 16:16 | Report Abuse

haha ranger. you're a joke.

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 16:17 | Report Abuse

mufti negeri 9 tu sufi... akidah aku tak sama dgn dia, aku sunnah...sunnah itu buktinya ada dlm shahih bukhari/muslim/sunan abidawud/at tirmidzi/ibnu majah/an-nasa-i/musnad ahmad/mustadrak al-hakim, dan beribu lagi kitab hadits...semua yg aku sebut dr hal dalil aku mampu mencarinya kembali dr kitab2 tersebut dan mencaritahu sama ia shahih/maudhu'/dha'if/dhaiffun jiddan/hasan...
--------
Nabi saw bersabda: Taraktukum baidha-a lailuhaa ka-nnahariha...Aku tinggalkanmu dlm keadaan terang benderang (tak patut sesat) malamnya bagaikan siangnya.
-------
sedang sumbermu ialah perkataanmu : "Itu baru basic. Kau nak aku bukak citer lg? Tak payah..buang masa aku."
---
betul kita sama2 buang masa kat sini, wp aku nilai akidah kita berbeda, aku wajib layan org yg mengaku Islam sebagai Islam, maka Assalamu 'Alaikum

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:19 | Report Abuse

anbz,

Kau ingat aku nak bukak citer bab agama dlm thread ini? Buang masa aku jer. Apatah lg budak2 macm kau? Maaf ler. Aku kat sini bkn nk citer hal agama. Kau cari lah ilmu lg...pi lah cari Syeikh Mohtaza tu kat N9. Kau ingat dia siapa? Taknak jumpa dia...bukan hal aku pun.

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 16:21 | Report Abuse

dah lah anbz...buang masa jer dgn kau ni

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 16:21 | Report Abuse

kalau tujuan kau untuk menyampaikan agama, maka baik bagimu ranger, tapi kalau nak berdebat/ berdalil... kau sudah kalah teruk hahaha

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 16:32 | Report Abuse

tariqat ada beribu2 tariqat dgn kaedah dan dzikirnya berbeda2, banyak yg dicipta oleh pengasasnya padahal "sebenar bicara adalah kitabullah dan sebaik2 petunjuk adalah petunjuk Muhammad saw (hadits shahihh),
Ajaran tariqat2 bercampur antara yg benar dan bathil... kalau aku sebut nama2 tariqat..ahmadiyah, ibrahimiyah, sufyaniah,....sampai besok pun tak habis...kah2, mengaku sunnah tapi tak memiliki satupun kitab sunnah, jauh sekali membacanya...hahaha

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 16:44 | Report Abuse

ilmu sunnah yg aku sebut, dia(ranger) nilaikan sebagai ilmu 'syariat', sedangkan ilmu yg dia anggap diriku tiada ialah ma'rifat/haqiqat....hahaha sejak bila nabi saw membahagi-bahagikan ilmu agama sebagaimana perbuatan bodoh org2 sufi? kau pergi cek lah ( ke tak mampu?) perbuatan2 kau/amal kau/ ilmu kau lebih hampir dgn sunnah ke syiah? kalau kau diizinkan Allah swt dan diberi kemampuan meneliti kitab2 sunnah dan juga kitab2 syiah... kau akan temui bahawa kau sebenarnya lebih hampir kpd syiah berbanding sunnah...jangan taklid bila belajar, minta bukti dr quran dan sunnah, jika ada bukti dr kitab sunnah, pastikan pula ia shahih, dan supaya tidak salahfaham pula pabila ia jelas shahih atau hasan, maka carilah hadits2 shahih/hasan yg menjadi syahid/penyokong terhadap apa yg kau fikir kau faham...
Jgn suka2 panggil org lain jahil, boleh jadi benar dari 100 org yg kau temui , 99 dr nya adalah lebih jahil darimu...tapi bgmn kau akan bertindak pabila bertemu dgn yg 1 itu? terus berdebat tanpa dalilkah setelah yg 1 itu memberi dalil yg jelas kpd mu, serta menyoalmu dgn jujur sehingga jika terbukti dalilmu... maka mungkin kaulah yg benar, maka yg 1 itu akan tunduk kpd mu, bukan krn debat tapi menerima apa yg jelas2 wujud dlm quran dan shahih/hasan dr hadits Nabi saw

azta12

Posted by azta12 > 2013-04-26 16:45 | Report Abuse

Guys cut it off, take a break.

iafx

Posted by iafx > 2013-04-26 16:46 | Report Abuse

go get a kit-kat!

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 16:49 | Report Abuse

talking to u iafx is much2 easier...someone wanted to talk about religion, and when he met his match(actually no match at all), he is not capable of answering any...pelik tapi benar...Ripley's believe or not , hahaha

iafx

Posted by iafx > 2013-04-26 16:56 | Report Abuse

relak ah bro...mkland dah sampai .32, tak tau boleh tahan ke... :D

Posted by Namoyaki Takarajima > 2013-04-26 16:59 | Report Abuse

"relax brader brader relax, relax brader brader relax, relax lah"...

anbz

Posted by anbz > 2013-04-26 17:07 | Report Abuse

Nabi saw ada sabdakah ??? dlm hadits shahih/hasan????(: AWALUDIN MAKRIFATULLAH ... kalau Nabi saw tak pernah sabda begini, bagaimana ini boleh jadi peganganmu mr ranger...hahaha... kau suka ikut org, belajar fiqh tak pakai dalil, belajar agama tak 'cek' dalil, belajar tafsir pun tak pakai/cek dalil...org macam ni mengaku ahli sunnah???
Shahabat Nabi saw yg mulia ada cakap camtu ke dlm atsar2 shahih/hasan...bgmn kau boleh menerima apa yg kau tak pastikan(dan jika kau cuba mempastikannya maka kau tidak akan dpt krn pertama kau lemah/tak mampu, dan kedua bukti tersebut tidak wujud/lemah @ palsu)
...
dan bgmn kau tinggalkan apa yg jelas boleh dipastikan samada benar atau tidak(yg ada dlm kitab2 hadits) Taubatlah krn cara kau ambil ilmu sama spt kebanyakan org2 akhir zaman ini...termasuklah sekolah pondok, belajar kitab2 baru..baru 150 tahun bro..yg duduk negeri arab adalah 10 tahun ke 15 tahun ke, sampai ke tanahair ajar org/karang buku padahal baru 15 tahun duduk mekah/madinah sedang org dulu yg memang org arab dr kecil sampai mati (atau selain itu spt bukhari yg non -arab tapi sentiasa bersama2 org2 arab) buku2 yg mereka riwayatkan dari perbuatan/perkataaan/taqrir Rasulullah saw , kau tinggalkan? tak sentuh? Kau biar benar...hahahaha

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 17:11 | Report Abuse

pi cari sendiri lah...budak2...pi belajar dgn NIK AZIZ ler..hahahahaha

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 17:13 | Report Abuse

dah jahil...jahil la..nak mintak kita ajar plak...malu lah budak oi...pi tanya mak bapak kau ler...

Ranger

Posted by Ranger > 2013-04-26 17:16 | Report Abuse

Nasib kau la anbz...

Posted by FattyDragon > 2013-04-26 17:26 | Report Abuse

Alamak,...Ranger....u don't know your religionka?...

anbz I caya you!

jacko

Posted by jacko > 2013-04-26 18:13 | Report Abuse

As I mentioned in my earlier posting below, today we hit 1711 all time high as predicted.....Ranger was laughing and I wonder if he understands the market........he is not laughing now base on my point 6...what a soh hai...!

I would highlight that next week is penultimate. Monday , Tuesday we should be very cautious alreadi....Wed onwards is unknown territory....I would not take any chances . It will be Najibs final push for everything including KLCI vs the investors sentiment of uncertainty. The latter will be higher....

Stock: [ALAM]: ALAM MARITIM RESOURCES BHD
Apr 23, 2013 11:21 PM | Report Abuse

If the market is to prop, it has to be this week best, and next week up to middle of the week for Najib to push the sentiment his way. He would want all machinery to be positive ahead of the election day, however the player of the market esp foreign Buyin would take the less risk and to pull out ahead.
1) all BN candidate nominated
2) all those suppose to be sack are sacked
3) freebies all distributed fr BRIM to Petronas staff increment.to.....
4) contracts all given
5) wife book also out to dispel wrong doing
6) now he want to woo the general public on confidence and will show it in the market. Although his objective is to push all the way until GE and then if BN win, the sentiment and inclination will continue. However I believe it will dwindle down next week when uncertainty kicks in..

bingo

Posted by bingo > 2013-04-26 18:19 | Report Abuse

PRE-GE 13 : PETRONAS; DR. M & UMNO’S CAVE OF GOLD

http://thedrawingisonthewall.blogspot.com/2013/04/petronas-dr-m-umnos-cave-of-gold.html

ryan78

Posted by ryan78 > 2013-04-26 21:01 | Report Abuse

500billion debt and still call healthy?

jacko

Posted by jacko > 2013-04-26 21:05 | Report Abuse

It's healthy of course because to BN they work around the number to show u it has not breach the 55% debt vs GDP.

As long as they work around the number and can show you it's below 55% even though it is much higher than that........find out abt guarantor and contingency debt to understand.....

jacko

Posted by jacko > 2013-04-26 21:10 | Report Abuse

Hamdan Hamid of Viewpoint NTV7 is a talk show host or a BN supporter.....see how he ask the questions and then support the answer given by BN Interviewee......

Ooi Teik Bee

Posted by Ooi Teik Bee > 2013-04-26 21:13 | Report Abuse

If Tun Bazak is aware that the national debt is > RM 500 billion, he will wake up from his grave to ask his son.

Why you are so screw up to manage Malaysia economy ?

jacko

Posted by jacko > 2013-04-26 21:16 | Report Abuse

Your lies are in your conscience......so long as you work around it, you will believe u are innocent....

ryan78

Posted by ryan78 > 2013-04-26 21:20 | Report Abuse

We have been in deficit since the 90s and not a single year after that our country has been back to surplus.

The accumulated debt is now close to 500billion. Vote the cronies once again and if country goes bankrupt, everyone will have to pay RM18k (in other forms of currency) to save this country.

So his RM500 BR1M means nothing to the people.

Post a Comment
Market Buzz